کفسازی پارکینگ

کفسازی پارکینگ

با افزایش ساختمان های تجاری و مراکز بزرگ از جمله درمانگاه ها , بیمارستان ها, و مراکز خرید و فروشگاه ها و ازدیاد خودروها در خیابان ها و مشکلات ترافیک نیاز کلان شهر ها به پارکینگ افزایش یافت.

راه حل برطرف کردن این مشکلات ساخت پارکینگ های طبقاتی است که کفسازی این پارکینگ ها به 3 روش امکان پذیر است:

1- کفسازی با کفپوش های مقاوم با بتن سخت رنگی در انواع رنگ ها

2-  کفسازی با کفپوش های اپوکسی

3- کف سازی با کفپوش های پلی یورتان

1- کفپوش های بتن سخت رنگی که روی بتن اجرا می شود دارای مقامت سایشی , مقاومت در برابر حمل بار سنگین و مقاومت در برابر آلاینده ها می باشد و علاوه بر زیبایی از شکستگی ,ترک خوردگی و لغ شدگی جلوگیری می کند.سرعت اجرا در کفسازی با بتن سخت رنگی بالا می باشد.

تنوع رنگ پودر بتن سخت رنگی این امکان را به ما می دهد که بتوانیم خطوط ترافیکی ,راه خروج , شماره گذاری ها را از رنگ های متفاوت استفاده نماییم که باعث رفاه حال مشتریان می شود.

برای کفپوش های بتن سخت رنگی به بتن از 7 تا 10 سانتیمتر نیاز است.زیرا بتن سخت رنگی بر روی  بتن تازه بصورت خشکه پاشی و سپس با استفاده ازدستگاه ماله پروانه ای برای رسیدن به سطح یکنواخت , صاف و براق استفاده می شود.

مراحل اجرای کفسازی بتنی:

  • ابتدا کف کار را کاملا مسطح نموده تا به سطحی صاف و یکنواخت برسیم
  • اجرای میلگرد
  • اجرای بتن ریزی با عیار مناسب
  • شیب بندی و تراز نمودن
  • اجرای اولیه روی بتن به وسیله ماله پروانه‌ای
  • ریختن پودر سخت کننده روی بتن
  • اجرای نهایی بتن به وسیله ماله پروانه‌ای تا سطحی صاف و صیقلی
  • ایجاد درزهای انبساطی به وسیله کاتر

2- کفپوش های اپوکسی :کفسازی با کفپوش های اپوکسی از این مزیت برخوردار است که شامل 400 طیف رنگی است و باعث افزایش مقاومت,دوام بالا, ضدآب و ضد آلاینده می شود و همچنین عایق در برابر آب و روغن و بنزین می باشند.

همچنین کفپوش های اپوکسی نور را افزایش می دهند و باعث انعکاس نور و روشنایی بیشتر پارکینگ می شوند.کفپوش ها اپوکسی روی سطحی کاملا صاف قابل اجرا می باشد که می تواند روی سطح بتنی که با دستگاه ماله پروانه ای کاملا صاف شده قابل اجرا باشد.

مزایای کفپوش اپوکسی : بوی کم در ابتدا و بی بو شدن در دراز مدت , حفاظت از بتن و نفوذ ناپذیری نسبت به آب , عایق بودن در برابر آب, مقاومت سایشی, چسبندگی فوق العاده به سطوح , ضد گرد و غبار , بهداشتی و قابل شستشو,مقاومت مکانیکی , زیبایی, صرفه اقتصادی

3- کفسازی با کفپوش پلی یورتان : کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان شبیه هم می باشد با این تفاوت که کفپوش پلی یورتان مقاومت بیشتری در برابر نور خورشید دارد و همینطور الاستیسیته بالاتری دارد.

این کفپوش برای پارکینگ هایی که مسقف نیستند توصیه می شود که با گذشت زمان و تابش مستقیم خورشید و باد و باران مشکلی برای کف ایجاد نمی گردد.

مزایای کفپوش پلی یورتان: تامین سلامت حین نصب,مناسب با قوانین محیط زیست ,صرفه اقتصادی ,آنتی uv ,انعطاف پذیری, براق بودن, اجرای آسان ,چسبندگی عالی ,تنوع رنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 14 =